DYKTANDO (nie tylko) DLA MISTRZÓW

26 lutego 2017

W grudniu 2016r. 25 uczniów z kl. II – III SP wzięło udział w ogólnopolskim konkursie ortograficznym „Dyktando (nie tylko) dla mistrzów”.

Dzieci musiały uzupełnić tekst dyktanda brakującymi i literami oraz rozwiązać bardzo trudny test wielokrotnego wyboru, dotyczący zasad ortograficznych i wyrazów z trudną pisownią.
Dwie uczennice z kl. III b Katarzyna Dzieża i Julia Skórnicka zdobyły bardzo wysokie lokaty – 14 miejsce w Polsce, otrzymując od organizatora dyplom wyróżnienia. Dodatkowo przez szkołę zostały uhonorowane  nagrodą książkową. Wyniki wszystkich naszych uczniów przedstawia poniższa tabela.
Gratulujemy sukcesu uczennicom i ich wychowawczyni p. Teresie Czerniawskiej.

Konkurs na terenie szkoły zorganizowały i przeprowadziły p. Teresa Czerniawska i Dorota Wieczorek.