Pasowanie kl. I na czytelników biblioteki szkolnej

3 marca 2015

Dnia 5 i 6 lutego 2015 r. w Zespole Szkół w Sulechowie odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów kl. I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijanie umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie dzieci z kl. I do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek.

Uczniowie dowiedzieli się jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, a pani bibliotekarka książką dokonała pasowania każdego z uczniów. Nowi czytelnicy otrzymali zakładki do książek i długopisy. Następnie przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki, zapoznanie się z jej regulaminem, zasadami wypożyczania, księgozbiorem, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książki. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.

Anna Eckert