Wizyta u stomatologa

21 kwietnia 2013

27 marca 2013 r. uczniowie klas Ib i IId  byli z wizytą w gabinecie stomatologicznym. Pani Aneta Modrzyk wszystkim dzieciom sprawdziła stan uzębienia. Następnie pani dentystka przeprowadziła z uczniami obu klas pogadankę na temat higieny jamy ustnej oraz właściwego dbania o zęby. Na modelu szczęki zademonstrowała, w jaki sposób należy prawidłowo myć zęby, zwróciła uwagę uczniów na różne rodzaje past do zębów oraz na najważniejszy składnik tych past czyli fluor. Przypomniała również o konieczności wymiany szczoteczek. W trakcie rozmowy ci uczniowie, którzy poprawnie odpowiadali na pytania pani stomatolog otrzymali drobne upominki. Natomiast dzieci, które miały zdrowe zęby otrzymały dyplomy. Na zakończenie pani  A. Modrzyk zachęciła wszystkich do systematycznego odwiedzania gabinetu stomatologicznego.

R. Cieślik, E. Żok