Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego ENGLISHmania

29 grudnia 2012

Dnia 14.12.2012 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Sulechowie odbyła się II edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego ENGLISHmania dla uczniów klas VI.

W potyczkach brały udział trzyosobowe zespoły: ze Szkoły Podstawowej w Kijach pod opieką pana Józefa Kryci, ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sulechowie pod opieką pani Moniki Paterki,  ze szkoły Podstawowej z Kargowej pod opieką Pana Dariusza Budzika oraz reprezentacja naszej szkoły, która została wyłoniona w szkolnym konkursie języka angielskiego w składzie: Aleksandra Dach z klasy VI c, Izabella Hładuniuk z klasy VI d oraz Jakub Adamczyk z klasy VI b. Uczniowie rozwiązywali quiz z wiedzy o krajach anglojęzycznych, krzyżówkę sprawdzającą znajomość słownictwa, odpowiadali na pytania z gramatyki i rozwiązywali łamigłówki. Były również zagadki dźwiękowe i dotyczące slajdów. Drużyny walczyły o Puchar i Statuetki Burmistrza Sulechowa oraz nagrody rzeczowe. Miło spędzony czas uświetnił występ Zuzanny Grupy z klasy VI b oraz Mai Bilon z klasy Id, które zaśpiewały piosenki oraz uczniów klasy IIIB  prowadzonych przez panią Dorotę Bieławę i panią Aleksandrę Rogińską, którzy zatańczyli przygotowany wcześniej układ. Zaproszono również gości: pana Burmistrza Sulechowa – Romana Rakowskiego, pana Dyrektora Romualda Modrzyka oraz pracownika wydziału oświaty panią Marzenę  Wliczyńska.

Pierwszą nagrodę otrzymała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 zdobywając 23 punkty. Drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1  w Sulechowie otrzymując 20 punktów, trzecie miejsce uczniowie z Kij – 17 punktów i IV miejsce uczniowie z Kargowej zdobywając 10 punktów. Konkurs przygotowały nauczycielki języka angielskiego z Zespołu Szkół w Sulechowie: pani Ewa Jurewicz, Marta Łyżwińska, Marta Mużyło – Klocek, Monika Rakowska – Kłos i Karolina Sójka. Dziękujemy panu  Lechowi Sawickiemu za organizację oprawy muzycznej.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu, życzymy kolejnych sukcesów i już dziś zapraszamy na kolejną edycję konkursu ENGLISHmania!

Opracowała: Karolina Sójka