SPEKTAKL TEATRU W KRATKĘ

22 czerwca 2024

„Zdrowie to największy dar, który mamy, choć często go nie doceniamy”

18 i 19 czerwca 2024 r. aktorzy Szkolnego Teatru „W kratkę” zaprezentowali swoim młodszym kolegom trzy jednoaktówki, których tematem była promocja zdrowego stylu życia oraz ochrona środowiska.

W pierwszej sztuce, zatytułowanej „Pinokio a sprawa segregacji śmieci”, bohaterowie
(Pinokio – Tymon Dudziński, Gepetto – Kajetan Kujawa, Wróżka – Dorota Dowgun oraz narratorki – Maja Krzyżagórska i Hanna Bazan)  uzmysłowili uczniom,  jak ważne dla naszego środowiska jest unikanie  plastiku oraz prawidłowa segregacja śmieci.

W  jednoaktówce „Czarownica u dentysty” aktorzy (Kasia Jarosławska jako tytułowa czarownica, Marysia Kwaśnicka – dentystka, Honorata Godyń i Marcel Leśniak – pacjenci) przekonywali, że warto dbać o higienę jamy ustnej, systematycznie odwiedzać gabinet stomatologiczny i ograniczać słodycze.

Trzecia część spektaklu – „W zdrowym ciele zdrowy duch” – poświęcona była promocji zdrowej diety i ruchu. Kacper Górazda jako Zdrowie, Mateusz Wyrwa jako  Duch oraz narratorka- Karolina Ziółek przekonywali, że warto posłuchać mądrych rad i odrzucić niezdrowe „przysmaki” oraz oderwać się od komputerów i aktywnie spędzać wolny czas.

Przedstawienie przypadło do gustu młodym widzom, po każdej części z zapałem dyskutowali o prezentowanych treściach. Mamy nadzieję, że  zastosują się do rad naszych bohaterów, bo przecież każdy z nas chce cieszyć się z życia, być silnym i zdrowym człowiekiem.

Ela Akonom