MALI RATOWNICY- warsztaty pierwszej pomocy w klasie III C

21 czerwca 2024

6 czerwca uczniowie  klasy  III c uczestniczyli w zajęciach  z pierwszej pomocy  w ramach projektu – Mali Ratownicy- zorganizowanych przez Centrum Medyczne TOP MED w Sulechowie. Podczas warsztatów dzieci uczyły się: jak wezwać pomoc w sytuacjach zagrożenia,poznały podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zapoznały się z pracą ratowników. Prowadzący zajęcia ratownicy dzielili się swoją wiedzą i doświadczenie z uczniami. Wszyscy kursanci słuchali z zaciekawieniem i ćwiczyli nowe umiejętności. Uczniowie mieli też możliwość obejrzenia wnętrza i wyposażenia karetki pogotowia ratunkowego. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz mini apteczkę.

Serdecznie dziękujemy Ratownikom  za przeprowadzone zajęcia i przekazaną wiedzę!!!

Mirosława Mackiewicz