„Super wolontariusze” – poczwórne zwycięstwo

11 grudnia 2023

5 grudnia wolontariusze  Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w V Diecezjalnej Gali Wolontariatu Szkolnych Kół Caritas.

Było to wydarzenie podczas którego zostali wyróżnieni najbardziej zaangażowani wolontariusze, opiekunowie oraz Szkolne Koła Caritas z terenu naszej diecezji. Podczas uroczystości była obecna pani Ewa Rawa – Lubuski Kurator Oświaty, bp Adrian Put oraz przedstawiciele różnych instytucji zajmujących się edukacją w naszym województwie. Drugą część wydarzenia stanowiło wspólne świętowanie, tort oraz radosna zabawa. Podczas tej uroczystości nasi wolontariusze zdobyli aż 3 statuetki „Wolontariusza Roku”. Są to Patrycja Gawanowska z klasy 7b, Zuzanna Bielińska 8b oraz Mariusz Michałkiewicz z 7b. Ogromne wyróżnienie i wielka motywacja do działania.

Ale to nie koniec naszych sukcesów. Również nasza wolontariuszka Julia Kubiak z klasy 7c podczas równorzędnej gali na superwolontariusza roku Miasta i Gminy Sulechów z rąk burmistrza Wojciecha Sołtysa otrzymała statuetkę „Wolontariusza Roku”. Nie dość, że Julia jest wolontariuszką Szkolnego Koła Caritas jest wolontariuszką w Szkolnym Wolontariacie to bardzo aktywnie działa w Ochotniczej Straży Pożarnej.

Wielkie gratulacje dla wyróżnionych.                                                                                                                                                                                              Należy zauważyć, że rokrocznie podczas Światowego Dnia Wolontariatu nasi uczniowie są nagradzani, ale poczwórne zwycięstwo to najwyższy poziom i ogromna satysfakcja.                                                                                                                                                                                      Bardzo dziękuję za Wasze zaangażowanie

V. Samociak