Bieg im. Janusza Kusocińskiego „TRÓJKA BIEGA” 2023

12 czerwca 2023

1 czerwca 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Sulechowie odbył się XXXII Bieg im. Janusza Kusocińskiego pod hasłem „TRÓJKA BIEGA”. Trasa zawodów, jak w poprzedniej edycji, przebiegała przez malowniczy Park Sulecha i tereny przyszkolne. Uczestnicy startowali w 7 kategoriach z podziałem na dziewczęta i chłopców. Najlepsi uczestnicy biegu otrzymali medale, nagrody rzeczowe i pamiątkowe koszulki ufundowane przez Gminę Sulechów oraz Uczniowski Klub Sportowy „TRÓJKA”.
W poszczególnych kategoriach wygrali:

1 kl. Dziewczęta    – 1. Kira Z. 1D, 2. Nikola W. 1D, 3. Kristina K. 1B
1 kl. Chłopcy         – 1. Oskar K. 1C, 2. Dawid Z. 1D, 3. Maks J-G. 1A
2 kl. Dziewczęta    – 1. Julia S. 2B, 2. Olga E. 2D, 3. Wiktoria W-D. 2B
2 kl. Chłopcy         – 1. Fabian P. 2B, 2. Kacper J. 2B, 3. Bartek B. 2E
3 kl. Dziewczęta    – 1. Nikola K. 3C, 2. Diana G. 3B, 3. Magdalena B. 3A
3 kl. Chłopcy         – 1. Dmytro P. 3D, 2. Olaf Ch. 3C, 3. Mikołaj G. 3B
4 kl. Dziewczęta    – 1. Kaja K. 4A, 2. Ziva S. 4A, 3. Emilia B. 4B
4 kl. Chłopcy         – 1. Wojciech W. 4A, 2. Nazar M. 3B, 3. Dawid K. 4B
5 kl. Dziewczęta    – 1. Maja Z. 5C, 2. Lidia K. 5A, 3. Karina K. 5A
5 kl. Chłopcy         – 1. Nikodem S. 5A, 2. Denys P. 4A, 3. Jacek J. 5B
6 kl. Dziewczęta    – 1. Amelia D. 6A, 2. Oksana B. 6D, 3. Maja W. 6D
6 kl. Chłopcy         – 1. Natan M. 6C, 2. Marcel B. 5A, 3. Mikołaj Z. 6A
7/8 kl. Dziewczęta – 1. Kalina K. 8F, 2. Alina D. 8C, 3. Nikola D. 8A
7/8 kl. Chłopcy      – 1. Oleksandr M. 8F, 2. Maciej M. 8C, 3. Bartłomiej P. 8G

W czasie biegu odbywały się imprezy towarzyszące zorganizowane przez Samorząd Uczniowski, takie jak malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, karaoke. Można było również w trakcie nabyć popcorn i watę cukrową. Opiekę nad startującymi zawodnikami sprawowała pielęgniarka szkolna. Każdy zawodnik mógł liczyć na wodę po ukończeniu biegu.

Podczas rywalizacji uczniowie, wraz z wychowawcami i rodzicami, gorąco dopingowali swoich zawodników. Bieg cieszył się dużą frekwencją. Wystartowało w nim 315 zawodników. Była to świetna promocja aktywności fizycznej wśród młodzieży szkolnej, dlatego też Bieg Kusocińskiego na stałe wrócił do kalendarza i tradycji Szkoły Podstawowej nr 3 w Sulechowie.

Impreza nie mogłaby się odbyć bez wsparcia Szkolnego Koła Wolontariatu. Szkolni Wolontariusze wspierali organizatorów w bezpośredniej obsłudze biegu oraz obstawiali wszelkie atrakcje towarzyszące.

Serdecznie dziękujemy Gminie Sulechów za wsparcie finansowe naszej imprezy.