Spotkanie z robotem w PKO BP

16 marca 2023

15 marca 2023r. uczniowie kl. II d z wychowawczynią Dorotą Wieczorek wybrali się na spotkanie z robotem humanoidalnym Pepper w oddziale banku PKO BP w Sulechowie.

Przywitała nas p. dyrektor Dorota Jaworska-Mazur wraz z robotem. Robot obserwował dzieci i prosił, by go pogłaskać lub pytał, w czym może pomóc. Po wybraniu opcji np. „Zatańcz ze mną” -robot poruszał się rytmicznie i to za każdym wyborem inaczej. Udzielał informacji o ofercie banku. Był wielką atrakcją dla dzieci.

Potem uczniowie mieli okazję poznać pracę ludzi w banku. Odwiedziły miejsca, do których klienci nie mają wstępu. Widziały maszynkę do liczenia pieniędzy, inną do rozpoznawania prawdziwości banknotów, poznały euro. Wysłuchały informacji o tym, czym zajmuje się bank, bogacąc przy tym swoje słownictwo o wiele nowych wyrazów.

Na koniec mieli możliwość sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując krzyżówkę. Za swoje wiadomości otrzymywali nagrody.

Była to bardzo wartościowa wycieczka, sprawiła dzieciom wiele radości.