Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2022

19 października 2022

„  Czytanie dla Globalnego Pokoju i Harmonii”

Konkursy :

• konkurs literacki – Czym jest pokój –  dla mnie , dla Ciebie ?   (opowiadanie, wiersz, hasło)
  • konkurs plastyczny dla kl.III-IV-ilustracja do książki „Dziewczynka z parku” D. Parlak, „ Arka czasu” M. Szczygielskiego, „Która to Malala?” Renatyk Piątkowskiej
  • konkurs plastyczny dla kl. V i VI- ilustracja do lektury” Chłopcy z placu broni”,
  • konkurs fotograficzny  dla kl.VII-VIII„ Z czytania się nie wyrasta” Zrób zdjęcie zasłaniając twarz  ulubioną książką z przedszkola.
  • Szkolny konkurs „ Mistrz Pięknego Czytania” klasy IV-VI, VII-VIII
  • IX Gminny Konkurs „ Mistrz Pięknego Czytania” : Rok Polskiego Romantyzmu: 200 Rocznica wydania Ballad i Romansów
  • XV Konkurs recytatorski : Rok Marii Konopnickiej dla klas I-III „ Nie tylko krasnoludki są na świecie”
  • ulubione adaptacje filmowe historyczne- plebiscyt

Akcje czytelnicze:

• Przerwa na czytanie
  • Tydzień Głośnego Czytania
  • Prezentacja nowości wydawniczych
  • Słodki Dzień z Książką
  • Prezentacja online „ Biblioteka w książce-książka w bibliotece”

Wszystkie prace konkursowe prosimy oddać do 4 listopada do biblioteki szkolnej 205 A lub do biblioteki 302 B.