29 września 2022

29 września obchodziliśmy  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który został ogłoszony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Bibliotekarze zaprosili wszystkich nauczycieli do wzięcia udziału w czytaniu, mogli również czytać chętni uczniowie. Celem akcji  jest promowanie wartości, jakie do naszego życia wnoszą książki.  Do czytelni zostali zaproszeni uczniowie z  klasy Ic z wychowawczynią , którzy wysłuchali wiersza Juliana Tuwima „ Rzepka” głośno  czytanego przez pana dyrektora szkoły oraz nauczycieli-bibliotekarzy. Poranne lekcje w klasach rozpoczynały się głośnym czytaniem fragmentów wybranej książki przez nauczycieli i chętnych uczniów.  Jak wiemy czytanie na głos ma wiele zalet. Czytajmy zatem dzieciom, aby były mądre, dobre i szczęśliwe, aby budowały pozytywny obraz świata i wiarę w siebie oraz spędzały miło czas.