Spotkanie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa

19 września 2022

16 września w ramach obchodów 30 Europejskich Dni Dziedzictwa  uczniowie naszej szkoły z klasy VII b uczestniczyli w spotkaniu w Miejskiej  Bibliotece  Publicznej Gminy Sulechów.

Organizowane w Polsce Europejskie Dni Dziedzictwa zostały zainicjowane przez Radę Europy i Komisję Europejską z myślą o przybliżeniu dóbr kultury mieszkańcom Starego Kontynentu. Tegoroczna, jubileuszowa edycja obchodzona jest pod hasłem „Połączeni dziedzictwem”, które nawiązuje do podpisanej przez Polskę w ubiegłym roku konwencji FARO o wartości dziedzictwa kulturowego dla społeczeństwa. Materialne i niematerialne dziedzictwo kulturowe łączy pokolenia, integruje społeczności, grupy i narody, pozwalając im trwać dzięki wspólnym wartościom. Rozwijane i doskonalone na przestrzeni dziejów formy kontaktu stanowią ważny i niezwykle ciekawy element naszego dziedzictwa kulturowego.

W ramach spotkania  uczestnicy mogli odkryć  niezwykłe  bogactwo i różnorodność dziedzictwa naszego miasta i całej gminy. Obejrzeli filmy promujące nasze miasto i nasz region oraz wystawę pod hasłem „ Sulechów 1945-2000 fotograficzne wspomnienia mieszkańców. Uczestniczyli też w quizie z nagrodami. Wszystkie wydarzenia, spotkania, wystawy, koncerty, pokazy w czasie obchodów EDD mają na celu przybliżyć,  lepiej poznać i zrozumieć historię oraz kulturę lokalną, regionalną i narodową; dziedzictwo wielkiej Ojczyzny i tych małych ojczyzn.