MIESIĄC KWIECIEŃ W ŚWIETLICY „C”

30 kwietnia 2024

„Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata” tym hasłem zaczęliśmy kolejny miesiąc pracy w świetlicy szkolnej.

Oto tematyka przeprowadzonych zajęć w miesiącu kwietniu :

1. KOLOROWANKA XXL „KWIECIEŃ PLECIEŃ …” – uczniowie podczas zajęć poznali znaczenie tego przysłowia oraz kilku innych przysłów związanych z miesiącem kwietniem.
  2. WIOSNA – ACH TO TY… – praca w grupach, której efektem było stworzenie dwóch plakatów (w kształcie serca)przedstawiających  za co kochamy wiosnę.
  3. DZIEŃ ZIEMI – uczniowie podczas zajęć utrwalali właściwe eko-nawyki i postawy. Rozwiązywali quizy i rebusy o tematyce ekologicznej. Podczas zajęć w grupach stworzyli plakaty oraz książkę o Ziemi.
  4. ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI – z tej okazji nie zabrakło wspólnego czytania oraz prac, w których uczniowie polecali książki, które – ich zdaniem – warto przeczytać.

Pozdrawiamy serdecznie ;)

Wychowawcy świetlicy:  Małgorzata Majewska – Modrzyk, Monika Maniarska