MIESIĄC STYCZEŃ W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

7 lutego 2024

Jak każdy miesiąc również styczeń był miesiącem bardzo twórczym i aktywnym. Zajęcia prowadzone w świetlicy szkolnej, w dużej mierze nawiązywały do obecnie panującej pory roku. Dzieci wykonywały wiele prac z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych, w celu ukazania uroków zimy.

Oto tematyka naszych styczniowych zajęć :

1. PROJEKT ZIMOWEGO SWETERKA– zabawa w projektanta mody (praca plastyczna z wykorzystaniem szablonów sweterków).
  2. PINGWIN – Dzień wiedzy o Pingwinach (efektem zajęć było wykonanie pracy plastycznej ilustrującej pingwiny).
  3. ŚNIEŻNA KULA – praca plastyczno – techniczna.
  4. PŁATKI ŚNIEGU – zajęcia na temat zjawiska powstawania płatków śniegu, których efektem było wykonanie pracy plastyczno – technicznej.
  5. DZIEŃ BABCI I DZIADKA – wykonywanie prezentów „obrazków” z wykorzystaniem bibuły oraz talerzyków papierowych.
  6. SPORTY ZIMOWE– wykonanie gazetki ściennej dotyczącej bezpiecznych zabaw na śniegu.
  7. PROJEKT ZIMOWEJ CZAPKI – zabawa w projektanta mody (praca plastyczna z wykorzystaniem szablonów czapek).

Zobaczcie sami ! ;)

Wychowawcy świetlicy:  Małgorzata Majewska – Modrzyk, Monika Maniarska