„Z Higieną za Pan Brat”

22 czerwca 2023

Zasad higieny uczą swoje dzieci rodzice już od najmłodszych lat. Prawidłowe dbanie  o czystość jest ważnym elementem zapobiegania chorobom zakaźnym. Dobre nawyki wyrobione w dzieciństwie zaprocentują zmniejszeniem ilości zaniedbań higienicznych w przyszłości a co za tym idzie zmniejszą zagrożenie dla zdrowia. Warto skorzystać z każdej okazji aby utrwalać  prawidłowe nawyki higieniczne wśród najmłodszych. Dlatego też, uczniowie klasy I a, I c i I d wzięli udział  w pilotażowej edycji programu edukacyjnego Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej pod hasłem  „Z Higieną za Pan Brat”.  W trakcie realizacji programu wychowawczynie wykorzystały między innymi książeczki z zadaniami i prezentację interaktywną przygotowaną przez autorów programu. Dzięki treściom zawartym w tych materiałach dzieci mogły utrwalać wiadomości o tym jak ważna jest higiena osobista całego ciała i ubrań.  Przygotowane w atrakcyjny sposób zadania przypadły do gustu naszym pierwszakom, a ich wykonywanie  sprawiło im dużo radości. Liczymy na to, że połączenie przyjemnego z pożytecznym zaowocuje większą dbałością o czystość.

M.T.