Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny pt. „Moja Mała Ojczyzna” – finał

15 czerwca 2023

6 czerwca w Szkole Podstawowej nr 3 w Sulechowie odbył się finał I Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego pt. „Moja Mała Ojczyzna” pod patronatem burmistrza Sulechowa Wojciecha Sołtysa i lubuskiego kuratora oświaty Ewy Rawy. Konkurs został podzielony na dwie kategorie. Pierwsza dla uczniów klas V-VI, druga dla uczniów klas VII-VIII. Zgłoszonych zostało 49 zdjęć w formie papierowej i elektronicznej. Tematyką fotografii konkursowych były: Architektura, zabytki, budowle sakralne, pomniki w moim otoczeniu. Osobliwości przyrodnicze; pejzaże oraz Tradycje, zwyczaje regionalne. Jury postanowiło przyznać wyróżnienia i miejsca. W kategorii klas V-VI wyróżnienie otrzymał Leon Szymański ze Szkoły Podstawowej im. Bojowników o Polskość Ziemi Kramskiej w Nowym Kramsku, miejsce trzecie przypadło dla Oliwiera Kurylczyka ze Szkoły Podstawowej im. Melchiora Wańkowicza w Cigacicach, miejsce drugie zdobył Szymon Ragus ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Kusocińskiego w Sulechowie i miejsce pierwsze zajęła Milena Dub ze Szkoły Podstawowej w Nowym Kramsku. W kategorii klas VII-VIII wyróżnienie otrzymał Nikodem Konefon ze Szkoły Podstawowej w Nowym Kramsku, miejsce trzecie zdobył Jonatan Nowicki ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Krzeszycach, miejsce drugie zdobyła Julia Jagiełło ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Kusocińskiego w Sulechowie i miejsce pierwsze zajął Jan Wawrzków ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Łęknicy.

Ogromne podziękowania dla laureatów, opiekunów oraz rodziców, którzy wspierali w tym niezwykle trudnym artystycznym konkursie.

Podziękowania dla sponsorów, dzięki którym mieliśmy dla naszych laureatów bardzo cenne nagrody:Sulechowski Dom Kultury, Burmistrz Sulechowa Wojciech Sołtys, Caritas Diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, proboszcz parafii pw. św. Stanisława Kostki ks. Józef Tomiak, Czesław Hołołub, Ryszard Ragus, Elżbieta Mikulska, Rada Miasta Sulechów, Fotografia Mateusz Bartoszewicz, Lubuskie Stowarzyszenie Przewodników, Sebastian Różycki, Fotografia Leszek Kozubal, Papaya Print, dyrektor Szkoły Podstawowej pan Szymon Klocek

Ten dzień był pełen emocji; najpierw powitanie w SP3, rozmowy z panią kurator Ewa Rawa, następnie oprowadzanie po zabytkach Sulechowa dzięki uprzejmości pani Anna Palicka i oczywiście finał

w Sulechowskim Zborze połączony ze słodkim poczęstunkiem. A na koniec ,w ramach podsumowania, warsztaty fotograficzne zorganizowane dzięki współpracy dyrektor SDK pani Agnieszki Łukaszenko – Woźnica oraz pani Krzysztofy Gonciarz.

Piękne nowe doświadczenia, wyjątkowi młodzi ludzie i wyjątkowe ich prace. Jedno jest pewne. Konkurs jest już mianowany jako cykliczny. Więc zapraszamy za rok

Wszystkim laureatom jeszcze raz gratulujemy.

Prace Finalistów Konkursu