WSPÓLNE ZDROWE ŚNIADANIE

17 maja 2023

Śniadanie to bardzo ważny posiłek. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki i siłę do zabawy.  Pamiętając o tym, od wielu lat , organizujemy  akcję „WSPÓLNE ZDROWE ŚNIADANIE”. W  tym roku również nasi uczniowie i przedszkolaki,  wraz ze swoimi wychowawcami, zjedli wspólnie posiłek. Naszym celem  było zwiększenie świadomości  w kwestii prawidłowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem śniadań. Dzieci  z entuzjazmem uczestniczyły w akcji. Duże zaangażowanie było też widać ze strony rodziców, którzy przygotowali pyszności do śniadaniówek swoich pociech.

Przedsięwzięciu towarzyszyły pogadanki prowadzone przez uczniów klasy 8e. W przystępny sposób opowiedzieli oni o tym, jakie wartości odżywcze zawarte są w nabiale, mięsie, jajach, warzywach i owocach. Młodzież zaakcentowała również ,jak ważne jest prawidłowe nawadnianie się. Na koniec dzieci wykazały się znajomością owoców i warzyw odgadując ich nazwy ukryte  w zagadkach.

Całości dopełnili wychowawcy, którzy przy okazji akcji, nawiązali do tematu zdrowego odżywiania, higieny i zasad zachowania się przy stole. Dzieci obejrzały również krótki filmik poruszający problem marnowania żywności i sposobów na uniknięcie tego.

Zwieńczeniem akcji był konkurs plastyczny na plakat pod hasłem „Moje zdrowe śniadanie”.

Akcja „WSPÓLNE ZDROWE ŚNIADANIE” z pewności przyczyniła się do zwiększenia świadomości dzieci i rodziców na temat roli tego posiłku.