Spotkanie z ratownikami medycznymi

25 kwietnia 2023

Dnia 20 kwietnia uczniów klas 1a, 1c, 1d  oraz dzieci z grupy sześciolatków odwiedzili niezwykli goście. Byli to ratownicy medyczni ze Stowarzyszenia Zawodowego Ratowników Medycznych „Medyk” w Nowej Soli. Sanitariusze ubrani w odzież o intensywnej widzialności oswajali dzieci z widokami ratowników tak, aby w razie interwencji podczas nagłego zdarzenia przywołane wspomnienia wywoływały pozytywne reakcje zamiast strachu. Dzieci uczyły się, co zrobić w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu, jak wezwać pomoc i  sprawdzić przytomność. Pod czujnym okiem fachowców uczniowie opatrywały misiom rany i bandażami unieruchamiały łapki. Nad przebiegiem akcji czuwał „Ratmiś” – miś ratownik.  Było to bardzo pouczające spotkanie.