Konkurs o tematyce Honorowego Krwiodawstwa PCK

20 grudnia 2022

We wtorek 13 grudnia w Biurze Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze odbyło się uroczyste wręczenie nagród i otwarcie wystawy prac przygotowanych na konkurs o tematyce Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Celem konkursu było zapoznanie dzieci i młodzieży z ideą Honorowego Krwiodawstwa – uświadomienie, że krew jest niezastąpionym lekiem ratującym życie i zdrowie ludzi oraz uwrażliwienie uczestników na niesienie bezinteresownej pomocy innym ludziom. Nasi uczniowie od wielu lat biorą w nim udział. W tym roku Panie Anna Niesułowska, Aneta Godyń i Sylwia Sulek zebrały kilkadziesiąt prac młodych artystów, które przekazały do oceny komisji konkursowej.  Wszystkie prace były bardzo pomysłowe i przygotowane z dużą starannością. Do organizatora na konkurs spłynęło aż 708 prac z 71 placówek oświatowych województwa lubuskiego.

Na wtorkowej uroczystości nie zabrakło uczniów naszej szkoły – Norberta Walczaka z klasy VI c oraz Ksawerego Wasińskiego z klasy V c , którzy zostali laureatami  tego konkursu w kategorii klas IV – VIII.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Gratulujemy laureatom.

Opiekun SK PCK  M. Twardowska