Szkolny konkurs „WIEM WSZYSTKO O HIV/AIDS”

13 grudnia 2022

1 grudnia obchodzony był Światowy Dzień Walki z AIDS. Z tej okazji odbył się  w naszej szkole konkurs „Wiem wszystko o HIV/AIDS”, którego celem jest podniesienie wiedzy na temat HIV i AIDS, kształtowanie postaw tolerancji i akceptacji dla osób zakażonych HIV i chorych na AIDS, a także kształtowanie świadomości wpływu własnego postępowania na stan własnego zdrowia.

Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą na temat budowy wirusa HIV, jego pochodzenia, dróg szerzenia się zakażeń, diagnostyki w kierunku HIV  i profilaktyki. I miejsce zajęła Antonina Twardowska  VIIIe, II miejsce Amelia Andres VIII e, III miejsce Nikola Gnyszka VIIIe, IV miejsce Tymoteusz Czuba VIIIb. Uczniowie otrzymali nagrody książkowe, pamiątkowe dyplomy i książeczki informacyjne przekazane przez Powiatową Stację Sanitarno -Epidemiologiczną w Zielonej Górze.

Aleksandra Koszelowska – Gajek

Marta Twardowska