DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA 2020

5 października 2020

29 września po raz kolejny odbyła się akcja głośnego czytania.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania  ustanowiony został z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Nasza biblioteka również włączyła się do tej akcji. W klasach 1-3 nauczyciele czytali uczniom utwory Janiny  Porazińskiej , ponieważ data 29 września odnosi się do urodzin właśnie tej  znanej pisarki, autorki bajek, baśni i utworów scenicznych  dla dzieci i młodzieży, tłumaczki literatury szwedzkojęzycznej, autorki czasopism  dla dzieci. Natomiast nauczyciele w klasach 4-8 głośno czytali wybrane przez siebie fragmenty książek. W starszych klasach w  roli czytających zgłaszali się chętni uczniowie. Jak wiemy czytanie na głos ma wiele zalet. Czytajmy zatem dzieciom, aby były mądre, dobre i szczęśliwe, aby budowały pozytywny obraz świata i wiarę w siebie.

Samorząd Uczniowski

Gazetka Szkolna

Matematyka bez granic

SOS Siatkarski Ośrodek Szkolny

Patron szkoły

Certyfikaty