20 lutego 2020

W dniach 12 i 13 lutego w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych. Głównym celem spotkania było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytelniczych. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Zanim uczniowie złożyli ślubowanie odgadywali zagadki, które sprawdzały ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Dowiedzieli się, jak należy dbać i  czego nie wolno robić czytając książki. Po takim wprowadzeniu złożyli przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki i zostali pasowani na czytelnika. Nasi nowi czytelnicy otrzymali kolorowe zakładki do książek.                          I wreszcie przyszedł czas  na zapoznanie z księgozbiorem, regulaminem biblioteki i zasadami wypożyczania, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenia. Wszystkim małym czytelnikom życzymy wspaniałych przygód  w świecie książki.