Prośba o wsparcie finansowe.

19 grudnia 2019

Przez ostatnie 7 lat raz lepiej, raz gorzej, radziliśmy sobie finansowo jeśli chodzi o środki na leczenie naszego syna Patryka , który w lipcu 2012 roku przeszedł operację częściowego usunięcia guza mózgu . Nowotwór glejak nerwów wzrokowych – gwiaździak włosowatokomórkowy G1./ i roczną chemioterapię. Przez te 7 lat choć guz jest nadal aktywny ale stabilny pojawiło się wiele chorób współistniejących, spowodowanych przez guza.

Patryk ma zdiagnozowanych 6 chorób. Jesteśmy pod stałą opieką specjalistów : onkologa, okulisty, neurologa, endokrynologa , chorób wątroby, rehabilitacji, diabetologa. Na stałe przyjmuje również leki. Ostatnio do tej grupy dołączył również genetyk, kolejne 3 choroby w diagnostyce / podejrzenie :NF1, Zespół P.-W.; dystrofii czopkowo-pręcikowej siatkówki. Część z tych badań możemy wykonać na NFZ, Dwa z nich niestety nie…. NFZ refunduje tylko badanie części genu NF1, podczas gdy wynik może wyjść dopiero badając cały gen – to badanie nie jest refundowane… Podobnie dystrofia czopkowo pręcikowa, badanie nierefundowane . Koszty tylko tych dwóch badań to koszt rzędu 8.000-10.000. Jak dodać do tego nasze wyjazdy do szpitali /Poznań,Warszawa/ koszty rosną z miesiąca na miesiąc. Nie mówiąc już o prywatnej rehabilitacji , na którą nas niestety nie stać, dlatego korzystamy z turnusów finansowanych z NFZ a jest ich niewiele w ciągu roku… Tak…korzystamy z 1%, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni ale ostatnio pokrył on tylko 1/3 naszych potrzeb, jeśli chodzi o dojazdy do szpitali, leki, konsultacje. Nigdy tego nie robiłam, nie łatwo jest prosić o pomoc… Jednak nie mamy wyjścia. Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o pomoc finansową na leczenie naszego syna Patryka.

Patryk jest podopiecznym Fundacji „Nasze Dzieci” przy Klinice Onkologii w IPCZD w Warszawie, w której ma założone konto na darowizny.Darowizny można przekazywać na konto: 76 1240 1109 1111 0010 1163 7630, koniecznie z dopiskiem „Darowizna dla Patryka Osochockiego”. W dalszym ciągu można oddawać na niego swój 1% podatku : nr KRS 0000249753, wpisując cel szczegółowy: Patryk Osochocki.

Dziękujemy!!!

Magdalena i Piotr Osochoccy.

Samorząd Uczniowski

Gazetka Szkolna

Projekt „Dasz Radę”

Matematyka bez granic

SOS Siatkarski Ośrodek Szkolny

Patron szkoły

Certyfikaty