Teatr internetowy

3 marca 2019

Uczniowie kl.  I c z wychowawczynią Dorotą Wieczorek po raz drugi w tym roku szkolnym oglądali transmisję teatru internetowego.

Tym razem był to spektakl „Kolorowi ludzie” transmitowany z Opolskiego Teatru Lalki i Aktora.  Przedstawienie poruszało bardzo ważne sprawy stworzenia świata.

Czy na początku wszyscy ludzie byli jednakowi? Może wszyscy byli czarni albo czerwoni? A może w ogóle nie mieli koloru? Aktorzy w piasku i w magicznej szafie szukali śladów stworzenia. Wraz z widzami przy pomocy niezwykłej palety kolorowali ludzi i uczyli  nazywać świat. Szuflady rozbrzmiewają muzyką z różnych stron świata.

Spektakl w bardzo przystępny dla młodego widza sposób stawia pytania o stworzenie, a przede wszystkim o człowieka. Każdy z nas jest inny. Inaczej mówi i wygląda. Gdzie indziej mieszka. Ta różnorodność to wyjątkowe piękno naszego świata, a spektakl pokazał, jak czerpać radość z tych różnic. Spektakl był inspiracją do zajęcia nt. tolerancji i akceptacji drugiego człowieka. Już czekamy na następne przedstawienie.

Samorząd Uczniowski

Gazetka Szkolna

Projekt „Dasz Radę”

Matematyka bez granic

SOS Siatkarski Ośrodek Szkolny

Patron szkoły

Certyfikaty