Gminny Konkurs Recytatorski

29 października 2018

23.10.2018r. w Bibliotece Publicznej Gminy Sulechów odbył się XII Mały Konkurs Recytatorski o Tytuł Mistrza Interpretacji pod hasłem „W zaczarowanym świecie Doroty Gellner”. Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów z klas I-III edukacji wczesnoszkolnej. Celem konkursu było kształtowanie kultury żywego słowa oraz rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci. Profesjonalne jury: nauczycielka  j.polskiego oraz  aktorzy z Lubuskiego Teatru oceniało aż 33 recytatorów. Jury wysłuchało wiele pięknych recytacji. Podziwiali techniki wygłaszania utworu poetyckiego i umiejętność interpretacji.

Kategoria kl. I

III miejsce                    Skrzypczak Gabriela              I A

Kategoria  kl. II

III miejsce                    Kukućka Alicja                           II C

Wyrwa Maja                                II C

Wyróżnienie             Małaszewska Milena              II B

Laureaci otrzymali nagrody książkowe i rzeczowe oraz dyplomy, a wszyscy uczestnicy cukierki ufundowane przez bibliotekę.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.