Dni Promocji Zdrowego Stylu Życia

27 października 2017

W dniach 16-20 października w ramach Dni Promocji Zdrowego Stylu Życia odbyły się w naszej szkole spotkania ze specjalistami. Młodzież z  klas III gimnazjum mogła wysłuchać bardzo ciekawego wykładu dr Justyny Koryckiej – Kierownika Laboratorium Lubuskiego Ośrodka Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych Uniwersytetu Zielonogórskiego, Specjalisty ds. analiz molekularnych i mikrobiologii. Wykład dotyczył tematu żywienia człowieka. W klasach II gimnazjum Komendant Placówki Żandarmerii Wojskowej w Sulechowie st.chor.sztab. Jacek Światły                i plutonowy Piotr Najdek ostrzegali przed niebezpiecznymi zachowaniami w sieci.      Z tematem zagrożenia HIV/AIDS uczniowie z klas VII byli zapoznawani dzięki prezentacji opracowanej  przez  Marikę Myszograj i Olgę Zacharską z klasy IIIB gimnazjum, przygotowanej pod opieką pani  Lidii Kożańskiej.  Pan Andrzej Stasiulewicz – terapeuta uzależnień pracujący na co dzień w Ciborzu,  odwiedził klasy VI by porozmawiać z uczniami na temat uzależnienia od narkotyków.  W klasach V dzielnicowy Komisariatu Policji w Sulechowie  mł. asp. Paweł Dzięgielewski ostrzegał dzieci przed odpowiedzialnością karną za swoje czyny ze szczególnym uwzględnieniem cyberprzemocy. Natomiast w klasach IV pan Jan Kowalczyk kierownik Rejonowego Oddziału PCK w Sulechowie przeprowadził kurs pierwszej pomocy przedmedycznej. Na temat szkodliwości palenia papierosów z młodszymi kolegami     i koleżankami, pod czujnym okiem pani Anny Szymańskiej, rozmawiały Martyna Dżaman, Julia Jutkiewicz i Estera Rybicka – uczennice klasy III C gimnazjum. Organizatorem całego przedsięwzięcia byli pedagodzy szkolni i Szkolne Koło PCK.

Oto kilka zdjęć dokumentujących te wydarzenia: