Piknik Rodzinny „Mama, tata i ja…”

22 czerwca 2017

Dnia 31 maja2017r. w Mozowie odbył się piknik, w którym wzięły udział przedszkolaki z grupy „Misie” wraz z rodzicami.

Imprezę rozpoczęła część artystyczna, przygotowana przez dzieci dla rodziców. Następnie odbyły się konkursy i zabawy, w których brały udział dzieci, jak i  rodzice. Niewątpliwą atrakcją pikniku był pokaz przygotowany przez Ochotniczą Straż Pożarną z Mozowa. Zobaczyliśmy remizę strażacką,obejrzeliśmy wyposażenie samochodu strażackiego. Pan komendant przedstawił zasady postępowania w wypadku zagrożenia i przeprowadził rozmowę z dziećmi na temat bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach. Dzieci bardzo chętnie przebierały się w stroje strażackie, aby choć na chwilę stać się dzielnym strażakiem. Piknik zakończyło wspólne ognisko, na którym piekliśmy kiełbaski. Zarówno rodzice jak i dzieci świetnie bawili się podczas pikniku. Tego typu imprezy z pewnością pozytywnie wpływają na wzmocnienie więzi rodzinnych. Są doskonałą okazją do aktywnego i pożytecznego spędzania wolnego czasu. Dziękujemy OSP z Mozowa za pomoc przy organizacji imprezy oraz Rodzicom za przygotowanie pikniku.

Mirosława Mackiewicz.