„Czytanie łączy pokolenia” w edukacji wczesnoszkolnej

21 marca 2017

W dniach 13-17 marca w naszej szkole odbyło się w klasach edukacji wczesnoszkolnej pokoleniowe czytanie. Celem akcji było pogłębienie świadomości społecznej o potrzebie głośnego czytania, rozwijania u dzieci pasji czytania i zainteresowania literaturą. O tym, że „Czytanie łączy pokolenia” przekonywali wychowawcy klas, rodzice, dziadkowie i uczniowie klas młodszych. Udział rodziców i dziadków w takich spotkaniach to także okazja do zacieśniania więzi emocjonalnych między nimi a dziećmi. Podczas tych dni uczniowie i zaproszeni goście czytali fragmenty swoich ulubionych baśni, bajek, opowiadań, wierszy, legend. Zaangażowani w to przedsięwzięcie rodzice oraz dziadkowie nie dość, że przepięknie czytali, to jeszcze częstowali cukierkami, śpiewali, rozmawiali o zdrowym żywieniu oraz przypominali mądrości ludowe. Spotkania z książką upłynęły w miłej i ciepłej atmosferze. Realizacja tej akcji to bardzo dobra metoda upowszechniania czytelnictwa, pogłębienie zainteresowań czytelniczych i zawieranie nowych, ponadpokoleniowych przyjaźni.

Wychowawcy klas I-III i biblioteka szkolna