Akcja „Kup Pan szczotkę”

22 października 2016

Akcja ,, Kup Pan szczotkę” w Zespole Szkół w Sulechowie zakończona.

Tym razem Koło Misyjne włączyło się w ogólnopolską akcję przeprowadzaną przez fundację REDEMPTORIS MISSIO polegającą na zbieraniu szczoteczek i past do zębów dla najuboższych krajów afrykańskich, głównie Kamerunu i RPA.

Ogółem zebraliśmy 787 szczoteczek i 550 past – Brawo My!!!. Dzięki wielkie wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie: uczniom, wychowawcom, rodzicom, nauczycielom, katechetom.

Najbardziej hojne okazały się dzieci z nauczania zintegrowanego, ale starsi też dzielnie wspierali to dzieło. Wśród uczniów gimnazjum na szczególne wyróżnienie zasługuje kl.II B. Ponadto dziękujemy społeczności uczniowskiej C K U i Z oraz P.Małgorzacie Łuszczyńskiej, która w swojej placówce koordynowała akcję. Razem możemy wiele!!