XIII Gminne Rozgrywki Matematyczne Szkół Podstawowych Pitagoriada 13 maja 2016

24 maja 2016

13 maja 2016 r. w Gimnazjum nr 3 odbyły się XIII Gminne Rozgrywki Matematyczne Szkół Podstawowych Pitagoriada. Mieliśmy okazję wejść do królestwa wszystkich dziedzin nauki – matematyki.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas szóstych szkół podstawowych naszej gminy: SP Cigacice, SP Kalsk, SP Kije, SP 1 Sulechów, SP 3 Sulechów. Reprezentantom tych szkół towarzyszyła dobra passa.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja sędziowska w składzie: Karolina Raczyńska, Aleksander Nocuń i Jakub Szpak.

Rozgrywka zaczęła się o godzinie 9:30. Na drużyny czekały cztery konkurencje: quiz matematyczny, krzyżówka, rebusy i quiz geometryczny. Pytania konkursowe nie były łatwe, ale to nie sprawiło większych problemów naszym szóstoklasistom. Wszystkie zespoły pokazały wysoki poziom, przez co konieczna była dogrywka. W przerwach mieliśmy możliwość podziwiać popisy wokalne naszych utalentowanych gimnazjalistów – Agaty Brzozowskiej, Jakuba Mazurka i Daniela Hutora – finalisty tegorocznego ProArte, a także wysłuchać wiersza recytowanego przez Antoninę Konsur.

W dalszej części rozgrywek to komisja sędziowska miała najtrudniejsze zadanie. Drużyny zakończyły rywalizację z bardzo wyrównanymi wynikami, ale wygrany był tylko jeden, i tak ;

SP 1 Sulechów – I miejsce

SP 3 Sulechów – II miejsce

SP Cigacice – III miejsce

Na koniec zostały wręczone puchary oraz nagrody. Wszystkie zespoły zrobiły pamiątkowe zdjęcia.

Cieszymy się, że XIII Gminne Rozgrywki Matematyczne Szkół Podstawowych Pitagoriada pozwoliła wykazać się szóstoklasistom matematycznymi umiejętnościami, a uczniowie wzięli udział w zdrowej rywalizacji. Gratulujemy zwycięzcom, a także pozostałym uczestnikom konkursu.