Drużyna Przygód z kl. I d jedną z 6 najlepszych w Polsce

19 maja 2016

Dzieci z kl. I d i ich wychowawczyni Dorota Wieczorek zgłosiły się we wrześniu 2015r. do ogólnopolskiego programu „Zdrowe nietrudne”. Uczniowie odbyli szereg ciekawych lekcji promujących zdrowe odżywianie.

Przy pomocy wychowawczyni i rodziców przygotowywali zdrowe posiłki: pasty do kanapek, napoje mleczne, jogurty z dodatkami, piekli chleb i zdrowe, jaglane mufinki. Poznawali zasady zdrowego jedzenia, piramidę żywienia, korzystali z porad Witaminki Celinki oraz ekspertów do spraw kulinarnych (np. Piotra Kucharskiego). Chętnie korzystali z porad, krzyżówek, zabaw zamieszczanych na stronie internetowej, a także słuchali bajek edukacyjnych.

Uczniowie w tym czasie zmienili się w prawdziwą Drużynę Przygód i zaczęli zdobywać sprawności:   1. Jedz smacznie i zdrowo

1. Zadbaj o ruch
  2. Zielone wkręcone
  3. Uśmiechaj się każdego dnia
  4. Zaprzyjaźnij się

Zdobyte sprawności dokumentowaliśmy robiąc zdjęcia i nakręcając krótkie filmiki, z których przygotowaliśmy przy pomocy rodziców pracę konkursową.

Na konkurs nadeszła (jak pisze organizator) olbrzymia ilość pięknych prac. Wszyscy włożyli w nie wiele serca, pracy i zaangażowania. Jury przyznaje, że nie miało łatwego zadania.

Z tak wielu prac konkursowych wybrano jedną główną nagrodę (wygrała klasa z Tarnobrzega) oraz przyznano tylko 5 wyróżnień, wśród których znalazła się nasza klasa!!!  Bardzo cieszymy się z tego sukcesu.

Ważne jest jednak także to, co zostało w dzieciach: nawyki i wiadomości, które będziemy utrwalać oraz pasja do gotowania. Najmłodsi najlepiej uczą się poprzez zabawę. Zasady zdrowego żywienia nie są ani nudne, ani trudne do przyswojenia, jeśli będzie się tylko starało do nich przekonać dzieci w odpowiedni sposób. Myślę, że przy pomocy rodziców udało mi się zaszczepić pierwsze zalążki zdrowego żywienia.

Dorota Wieczorek

[nggallery id=683].