V Rejonowy Konkurs Ortograficzny „Mały Mistrz Ortografii”

29 kwietnia 2016

20 kwietnia 2016 r. odbył się w naszej szkole V Rejonowy Konkurs Ortograficzny o tytuł Małego Mistrza Ortografii. W zmaganiach z trudną polską ortografią wzięło udział 27 uczniów klas trzecich z 8 szkół z rejonu: SP nr 6 w Świebodzinie, SP nr 2 w Świebodzinie, SP  nr 1 w Sulechowie,  SP w Babimoście, SP w Kargowej, SP w Klenicy, SP w Brodach oraz  naszej szkoły.

Uczniowie pisali bardzo trudne dyktando „Sprzeczka” oraz wykonywali zadania testowe sprawdzające poziom ich wiedzy ze znajomości zasad pisowni.

I miejsce i tytuł Małego Mistrza Ortografii zdobyła uczennica ze SP nr 6 w Świebodzinie Weronika Raszewska. Mistrzyni otrzymała w dowód uznania okazały puchar ufundowany przez Burmistrza Sulechowa pana Ignacego Odważnego, dyplom  oraz piękny album. II miejsce uzyskali Artur Weber i Jakub Konieczny obaj ze SP nr 6 w Świebodzinie. III miejsce Eryk Jóźwiak ze SP nr 2 w Świebodzinie. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i ładne nagrody książkowe ufundowane przez dyrektora naszej szkoły pana Romualda Modrzyka oraz  Szkolną Radę Rodziców. Organizatorki tego przedsięwzięcia panie Dorota Wieczorek i Teresa Czerniawska serdecznie dziękują fundatorom nagród za hojność i wszelką pomoc. Podziękowania również kierujemy do wszystkich uczestników konkursu oraz ich nauczycieli i opiekunów. Zapraszamy za rok!

[nggallery id=677].