U strażaków

12 kwietnia 2016

W dniu 8 kwietnia 2016r. dzieci z kl. I d z wychowawczynią Dorotą Wieczorek udały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Sulechowie. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć sprzęt, którego używają strażacy, ich samochody oraz miejsce pracy.

Przeprowadziły wywiad ze strażakami, po to by dokładniej poznać ich pracę. Ogromne wrażenie zrobił na dzieciach porządek, jaki panował w każdym samochodzie i magazynie. Odkładanie wszystkiego na swoje miejsce sprawia, że nie trzeba potem tego szukać. Przyjazny był też pies-emeryt Dukat, którego Bartek obdarował małym prezentem. Oczywiście wszyscy chłopcy już dziś bardzo chcieliby zostać strażakami, ale jak dowiedzieli się na wycieczce, przed nimi jeszcze wiele lat nauki i ćwiczeń.

Dorota Wieczorek

[nggallery id=668].