UKS TRÓJKA SULECHÓW NAJWSZECHSTRONNIEJSZYM KLUBEM MINI SIATKÓWKI W POLSCE

20 lipca 2015

W dniach 2-5.07.2015 r. w Krakowie rozegrany został finał Mistrzostw Polski w mini siatkówce dziewcząt i chłopców KINDER+SPORT 2015.Był to niewątpliwie największy turniej tego typu na świecie. W finale pobite zostały wszelkie rekordy frekwencji oraz ilości rozegranych spotkań. Jeden z nich należy do Uczniowskiego Klubu Sportowego „ Trójka” z Sulechowa!

Zawody rozgrywano w trzech kategoriach wiekowych, w konkurencjach „dwójek”, „trójek” i „czwórek”. W każdej kategorii wzięło udział 48 najlepszych drużyn w kraju, wyłonionych w drodze eliminacji wojewódzkich.Łącznie,więc w krakowskim finale, wystartowało 288 zespołów.W największym turnieju mini siatkówki na świecie wzięło udział ponad 1300 zawodników i zawodniczek. Rozegrano w sumie ponad 1500 spotkań.

Najwięcej drużyn w finałach wystawił klubUKS TRÓJKA Sulechów(7 drużyn), który jako jedyny miał przedstawicieli w każdej kategorii wiekowej zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców. Jest to absolutny rekord wszechczasów w historii rozgrywania finałów mini siatkówki w Polsce!!! Tym samym Sulechów był najliczniej reprezentowanym miastem w Polsce (33 zawodników i zawodniczek)!!! Warto nadmienić,

że wszyscy są uczniami Zespołu Szkół w Sulechowie.

Najwyższą lokatę wśród w Sulechowianzajął zespół w kategorii „trójek” chłopców sklasyfikowany na 7 miejscu. Skład drużyny: Michał Konieczny, Jan Jasiński, Oskar Maniukiewicz, Hubert Kula, PatrykAdamczewski- trener Mieczysław Puchalski.

– Gratuluję zawodnikom i ich rodzicom, trenerom oraz Zarządowi najwszechstronniejszego klubu mini siatkówki w Polsce. Dziękuję władzom miasta oraz sponsorom za wszelką pomoc organizacyjną i finansową.Razem osiągnęliśmy ten wspaniały sukces.Powiedział po zawodach Dyrektor ZS w Sulechowie p. Romuald Modrzyk

[nggallery id=576].