Jesteśmy czytelnikami!

9 kwietnia 2014

W II semestrze ( po feriach) uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelników  biblioteki szklonej. Głównym celem było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Uczniowie zostali zapoznani z księgozbiorem biblioteki, sposobem wypożyczania książek, sposobem zachowania się w bibliotece oraz wysłuchali próśb i życzeń książki. Nauczyciel- bibliotekarz p. Renata Cieślik objaśniła i pokazała  założoną każdemu uczniowi papierową kartę czytelnika oraz elektroniczną kartę czytelnika w komputerowej bazie danych programu MOL OPTIVUM. Uczniowie  rozwiązywali zagadki związane z postaciami bajkowymi, również po przeczytanym fragmencie odgadywali baśniowych bohaterów. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste ślubowanie, a pani bibliotekarka dokonała pasowania każdego ucznia. Nowi czytelnicy otrzymali  pamiątkowy dyplom i drobny upominek. Wreszcie przyszedł czas na pierwsze wypożyczenie książki. W tym momencie radość nowych czytelników była największa. Pani bibliotekarka życzyła wszystkim nowym czytelnikom wspaniałych przygód w świecie książek.