Podsumowanie roku sportowego

8 listopada 2010

28 października  2010 roku w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze odbyło się uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele powiatów, miast, gmin oraz szkół z województwa lubuskiego.

Podsumowanie odbyło się w obecności zaproszonych gości: przedstawiciela  Zarządu Głównego Szkolnego Związku Sportowego  w Warszawie   Pana Romana  Abramowicza oraz V-ce kuratora  Oświaty w Zielonej Górze Pana  Ferdynanda  Sańko. Gospodarzem imprezy był Prezes Szkolnego Związku Sportowego Pan Zbigniew Bermes.

W Kategorii Szkół Podstawowych klasyfikacja generalna przedstawia się następująco:

I miejsce  Zespół  Szkół w Sulechowie                            695pkt

II miejsce SP Sulęcin                                                                     535 pkt

III miejsce SP 2 Gubin                                                                   530pkt

IV miejsce ZS nr 1 Nowe Miasteczko                                       495pkt

V miejsce  ZS Babimost                                                              450 pkt

VI miejsce SP 7 Świebodzin                                                        440pkt

Klasyfikacji generalna gimnazjów  przedstawia się następująco:

I   miejsce Gimnazjum nr 3 Żary                                           815 pkt

II miejsce Gimnazjum Babimost                                             785pkt

III miejsce Gimnazjum nr 2 Wschowa                                  615pkt

IV miejsce Zespół Szkół w Sulechowie                        520pkt

V miejsce Gimnazjum nr 3 Świebodzin                                515 pkt

VI miejsce Gimnazjum W Krośnie Odrzańskim                   500pkt

Uzyskana ilość punktów stawia nas w gronie najbardziej usportowionych szkół w województwie . Jest wynikiem ciężkiej pracy uczniów i trenerów. Gratulujemy wszystkim bardzo wysokich wyników  i  prosimy o więcej  w przyszłym roku szkolnym.