Październik międzynarodowym miesiącem bibliotek szkolnych – nadal świętujemy!

2 listopada 2010

22 października 2010 r. w bibliotece szkolnej odbyły się kolejne imprezy adresowane do uczniów szkoły podstawowej. Pierwsza to „Wieczór z Andersenem” dla uczniów klasy IIIa nauczania zintegrowanego, a druga to „Magiczny Wieczór z Harrym Potterem” dla klasy VIa.

Celem „Wieczoru z Andersenem” było propagowanie idei głośnego czytania, uczczenie  205 rocznicy urodzin pisarza, przybliżenie jego postaci oraz przedstawienie bogatego i różnorodnego dorobku. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia dzieciom życiorysu pisarza. Następnie uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące życia i twórczości autora. W dalszej części uczniowie z gimnazjum przeczytali baśń „ Brzydkie kaczątko”. Później szkolny teatr  „W kratkę” pod kierunkiem p. E. Akonom zaprezentował przedstawienie „Baśnie, bajki i bajeczki”. Dzieci żywo reagowały na występ aktorów    i ogromnymi brawami nagrodziły ich grę. Następnie wykonały techniką origami łabędzia. Czterogodzinne spotkanie zakończyło się oglądaniem baśni Andersena oraz loterią fantową. Dla uczestników imprezy był to z pewnością jeden z tych dni, który na długo pozostanie w pamięci. Uczniowie pełni wrażeń wracali do domu.

„Magiczny Wieczór z Harrym Potterem” rozpoczął się o godzinie 18, na który stawiła się klasa VIa wraz z wychowawcą p. Anną Szymańską. Pierwszym punktem piątkowej imprezy było głośne czytanie I tomu przygód Harrego Pottera z podziałem na role. Dużą atrakcją i zarazem niespodzianką wieczoru był występ szkolnego teatru „W kratkę”, którego opiekunem jest p. Elżbieta Akonom. Następnie młodzi aktorzy przeprowadzili szereg konkursów frazeologicznych i kalambury.

Po zmaganiach konkursowych przyszedł czas na słodki poczęstunek. Finałem wieczoru była loteria fantowa oraz projekcja filmu „Harry Potter i insygnia śmierci”.