Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy w Kalsku dla klas III

12 maja 2022

11 maja 2022 r. trzy uczennice z naszej szkoły wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Literacko-Plastycznym w Kalsku pod hasłem „Znam baśnie Charlesa Perrault”. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy uczniów na temat twórczości francuskiego pisarza oraz upowszechnianie czytelnictwa. W pierwszym etapie konkursu uczniowie popisywali się znajomością treści książek baśniopisarza -pytania ustne dla drużyn. Drugi etap konkursowych zmagań polegał na rozwiązywaniu krzyżówek, rebusów, rymowanek oraz układaniu puzzli. Poziom wiedzy uczestników był zadziwiający. Wszyscy bez trudu poradzili sobie z pytaniami i zadaniami, a jury musiało się natrudzić, aby po burzliwych obradach wyłonić zwycięzców. Reprezentanci naszej szkoły w składzie: Ziva Springer-III A, Antonina Butkiewicz-III B oraz Julia Juszczak z III d uplasowały się na II miejscu. Gratulujemy uczennicom klas  trzecich tak wysokiej lokaty. Laureaci konkursu zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami książkowymi. Udział w konkursie stworzył dziewczynkom możliwość odkrycia własnych uzdolnień, pogłębił wiarę we własne możliwości, dał szansę na osiągnięcie sukcesu. Najpiękniejszym podsumowaniem konkursu jest to, że jeśli dzieci będą systematycznie sięgały po książki, to czytanie będzie dla nich przyjemnością i wyprawą we wspaniały świat wyobraźni.

Galeria

Samorząd Uczniowski

Gazetka Szkolna

Matematyka bez granic

SOS Siatkarski Ośrodek Szkolny

Certyfikaty