1D u strażaków

10 maja 2022

Dnia 6 maja 2022r. dzieci z kl. I d z wychowawczynią Dorotą Wieczorek odwiedziły strażaków z jednostki Zawodowej Straży Pożarnej w Sulechowie. Dwa dni wcześniej obchodzili oni swoje święto – Dzień Strażaka.

W czasie wycieczki pierwszaki bliżej poznały pracę strażaka. Pokazali oni dzieciom sprzęt, którym pracują, różne samochody, którymi jeżdżą na akcje. Opowiadali o tym, jak się szkolą i ćwiczą swoją sprawność.

Na koniec każde dziecko miało możliwość trzymać prawdziwy wąż strażacki i lać wodę. Przekonali się, że to nie jest takie proste i trzeba mieć siłę, żeby to robić. Przy okazji słonecznej pogody mieli okazję w strumieniach wody zobaczyć tęczę.

Dzieci wręczyły strażakom wykonane przy pomocy rodziców piękne laurki oraz słodycze, które na pewno umilą im Święto Strażaka. Do szkoły wróciły bardzo zadowolone z wycieczki i pełne nowych wrażeń i wiadomości.

Galeria 

Samorząd Uczniowski

Gazetka Szkolna

Matematyka bez granic

SOS Siatkarski Ośrodek Szkolny

Certyfikaty