Klasa 2 b w skansenie

5 kwietnia 2022

25 marca 2022 r. uczniowie klasy 2B byli na klasowej wycieczce w Muzeum Etnograficznym w Zielonej Górze – Ochli. Główną atrakcją był udział w warsztatach plastycznych „Pisanka wielkanocna”, podczas których dzieci ozdabiały wydmuszki jajek techniką batikową. Dowiedziały się o dawnych  tradycjach wielkanocnych, które przetrwały do dziś. Spacerowały po terenie skansenu, oglądały wnętrza dawnych domów i starych zabudowań gospodarczych. Największe wrażenie zrobiło na dzieciach wnętrze dawnej klasy szkolnej. Czym prędzej zasiadły do starych ławek, żeby utrwalić to na pamiątkowym zdjęciu. Nie zabrakło też czasu na zakup pamiątek i wymianę wrażeń. Wszystko działo się we wspaniałej wiosennej atmosferze.

Galeria

Samorząd Uczniowski

Gazetka Szkolna

Matematyka bez granic

SOS Siatkarski Ośrodek Szkolny

Certyfikaty