Konkurs „WIEM WSZYSTKO O AIDS”

22 grudnia 2021

1 grudnia obchodziliśmy  Światowy Dzień Walki z AIDS. Jest to dzień solidarności z osobami zakażonymi HIV i chorymi na AIDS. Na świecie żyje blisko 38 mln osób zakażonych HIV. To liczba zbliżona do liczebności populacji Polski. Codziennie około 6 tys. mieszkańców naszego globu zakaża się HIV, a około 4,5 tys. umiera z przyczyn związanych z HIV/AIDS.

W naszej szkole jak co roku odbył się konkurs „WIEM WSZYSTKO O AIDS”. Zorganizowaliśmy go w troszkę późniejszym terminie, co nie przeszkodziło w dzieleniu się informacjami na ten temat. Jego celem było szerzenie wiedzy o  profilaktyce HIV/AIDS, promowanie zdrowego stylu życia, a także kształtowanie postaw akceptacji i tolerancji wobec osób żyjących z HIV/AIDS.

Uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się bardzo dużą wiedzą. Pierwsze trzy miejsca zajęły:

I miejsce – Amelia Burghardt z klasy 8 a

II miejsce – Julia Skórnicka z klasy 8 a

III miejsce – Karolina Kozłowska z klasy 8 e

Uczennice, które zajęły pierwsze trzy miejsca  otrzymały nagrody książkowe, pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Dziękujemy Wszystkim za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom.

Organizatorzy:

Lidia Kożańska

Aleksandra Koszelowska-Gajek

Łucja Galek

Marta Twardowska

 Galeria

Samorząd Uczniowski

Gazetka Szkolna

Matematyka bez granic

SOS Siatkarski Ośrodek Szkolny

Certyfikaty