Teatr internetowy – Skąd Mikołaj wie?

17 grudnia 2021

Dnia 16 grudnia uczniowie kl. I d mieli kolejną możliwość obejrzenia spektaklu teatralnego. Była to internetowa transmisja z Teatru Lalki i Aktora w Łomży. W Polsce transmisję obejrzało 35.000 dzieci, w naszym województwie około 1000.

Skąd Mikołaj wie? Odpowiedź na to pytanie kryła się na strychu w domu małego Krzysia, gdzie swoje miejsce znalazły Miś, Pajac – niechciane zabawki. W oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia do sfatygowanych zabawek dołączyła Czarownica, która wkrótce zostanie zaniesiona pod choinkę. Miś i Pajac pod wpływem wizyty nowej koleżanki postanawiają jeszcze raz spróbować wydostać się ze strychu. Współcześnie, praktycznie nieograniczony dostęp do technologii i nowoczesnych zabawek sprawia, że niezwykle łatwo jest rzucić w kąt niechcianą zabawkę i zastąpić ją nową. Czasami jednak zdecydowanie ciekawiej jest tchnąć nowe życie w stare zabawki i sprawić by w ich oczach znów pojawiło się odbicie dziecięcego uśmiechu.

Spektakl dotknął tematu dawania nowego życia starym zabawkom. Bardzo bogacił słownictwo dzieci w nowe wyrażenia i powiedzenia. Dzieci poznały laki: pacynki, marionetki, pacynki. Na uwagę zasługują też barwne dekoracje oraz ładne piosenki.

Dzieci obejrzały spektakl z dużym zainteresowaniem. Na pewno będziemy korzystać z kolejnym propozycji teatru internetowego.

Dorota Wieczorek

Galeria 

Samorząd Uczniowski

Gazetka Szkolna

Matematyka bez granic

SOS Siatkarski Ośrodek Szkolny

Certyfikaty