Pieczemy piernik

15 grudnia 2021

Dnia 14 grudnia uczniowie klasy I b oraz I d pod opieką wychowawczyń p. Elżbiety Żok i Doroty Wieczorek byli na wycieczce w Muzeum Etnograficznym w Ochli. Dzieci zwiedzały muzeum na świeżym powietrzu. Oglądały stare zabudowania, chaty oraz gospodarstwa domowe. Mogły zobaczyć, jak kiedyś mieszkali i żyli ludzie, czym się zajmowali.  Poznały dużo nowych słów min:  żuraw, spichlerz, kierat, kołowrotek, krosno. Wielką frajdą była możliwość odwiedzenia chaty, która była szkołą. Dzieci zasiadły w starych ławkach, z otworami na kałamarz. Widziały gęsie piór oraz obsadkę ze stalówką.

Potem udaliśmy się na pieczenie pierników. Dzieci samodzielnie wałkowały ciasto, wykrawały foremkami różne kształty piernikowych ciastek a po upieczeniu dekorowały je lukrem i cukiereczkami.

Wycieczka była bardzo udana, bogata w nowe wiadomości i działania.  Dzieci wracały do domu zadowolone, szczęśliwe i co najważniejsze z upieczonymi, ozdobionymi pierniczkami dla członków swoich rodzin.

Galeria

Samorząd Uczniowski

Gazetka Szkolna

Matematyka bez granic

SOS Siatkarski Ośrodek Szkolny

Certyfikaty