OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

5 października 2021

29 września jak co roku nasza biblioteka włączyła się do akcji głośnego czytania. Dzień ten został   ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Nauczyciele czytali uczniom baśnie i legendy z całego świata. W starszych klasach w  roli czytających zgłaszali się chętni uczniowie. Młodszym uczniom w rolę czytających wcielili się aktorzy teatru „ W kratkę”, którzy czytali głośno baśń japońską „ Słońce czy szczur”. Po przeczytaniu uczniowie zadawali małym słuchaczom pytania dotyczące treści. Przedszkolacy i uczniowie klas I- szych uważnie słuchali czytanej baśni i wspaniale odpowiadali na pytania aktorów. Jak wiemy czytanie na głos ma wiele zalet. Głośne czytanie to czynność łatwa, przyjemna i inspirująca. Czytajmy zatem dzieciom, aby zaspokoić ich potrzeby emocjonalne, psychiczne, intelektualne i społeczne, ponieważ przynosi dzieciom ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia.

Foto Relacja

Samorząd Uczniowski

Gazetka Szkolna

Matematyka bez granic

SOS Siatkarski Ośrodek Szkolny

Certyfikaty