ŚWIATOWY DZIEŃ SZTUKI

13 kwietnia 2021

Światowy Dzień Sztuki przypada 15 kwietnia. Jest to data urodzin jednego z największych artystów renesansu Leonarda da Vinci i polskiej malarki Olgi Boznańskiej.

Święto sztuki obchodzimy dopiero od 2011r., zostało ustanowione z inicjatywy Międzynarodowego Stowarzyszenia Sztuk Plastycznych (International Associtation of Art).

Sztuka towarzyszy nam od samego początku cywilizacji ludzkiej. To sposób na to, by zachwycać, wzruszać, zrelaksować. Możemy wyrazić ją między innymi poprzez malarstwo, rzeźbę, rzemiosło, literaturę, teatr, taniec czy muzykę. Jest odzwierciedleniem myśli, emocji autora, przejawem jego ekspresji. Albert Einstein uważał, że „ prawdziwa sztuka to taka, która powstaje dzięki potrzebie tworzenia”.

W Światowy Dzień Sztuki warto zasmakować „kultury”, dlatego zapraszamy do posmakowania twórczości uczniów naszej szkoły.