Asy z drugiej, trzeciej klasy.

27 marca 2011

5 marca 2011 w hali Zespołu Szkół w Sulechowie odbył się kolejny festyn pod hasłem Asy z drugiej, trzeciej klasy, którego uczestnikami byli uczniowie klas II i III szkoły podstawowej. Organizatorki p. Brzezińska i p. Pająk przygotowały dla 10 osobowych zespołów poszczególnych klas 18 prób sprawnościowych, które zawodnicy pokonywali w dowolnej kolejności i za które otrzymywali określoną ilość punktów.

Po podsumowaniu wyników w klasyfikacji indywidualnej w kategorii klas drugich zwyciężyli  Tkacz Marzena i Jarema Szymon uczniowie klasy IIc . Na miejscu trzecim uplasowała się Mikołajczyk Hanna reprezentantka klasy IId. W kategorii klas trzecich troje uczniów uzyskało taki sam wynik zdobywając 65 punktów. O zwycięstwie więc zadecydowały rzuty do kosza. Pierwsze miejsce wywalczył Mateusz Pilz uczeń klasy IIId, miejsce drugie zajęła również uczennica klasy IIId Kurkiewicz Wiktoria, a na miejscu trzecim znalazła się Palicka Joanna z klasy IIIc.

W klasyfikacji drużynowej w kategorii klas drugich zwyciężyła klasa IIa, a na kolejnych miejscach znalazły się IId, IIc, i IIb. W klasach trzecich pierwsze miejsce zajęła IIId, miejsce drugie IIIc , miejsce trzecie IIIa, miejsce czwarte IIIb.

Wszyscy startujący otrzymali słodycze i pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcy nagrody rzeczowe a najsprawniejsze klasy torby cukierków.

Zawodnicy mogli także wykazać się znajomością terminologii sportowej ponieważ była do rozwiązania krzyżówka. Bezbłędnie i najszybciej poradziły sobie klasy IId i IIIB w nagrodę otrzymując smycze i długopisy.

Festyn przebiegał w miłej atmosferze. Uczniowie chętnie pokonywali próby, które dostarczały im dużo dobrej zabawy i satysfakcji sportowej. Dziękujemy za tak liczny udział, a uczniów klas drugich zapraszamy  za rok.