„Z poprawną polszczyzną na co dzień” i „Z ortografią na co dzień”

7 marca 2011

Konkursy przebiegają w trzech etapach. I i II przeprowadzany jest przez szkolnych organizatorów w szkole w formie testów, natomiast III etap (finał) w PAN w Warszawie. I etap VII Ogólnopolskiego Konkursu polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień” odbył się 18 października. Wzięło w nim udział 24 uczniów z klas II i III. Do drugiego etapu, który odbył się 10 stycznia 2011r. zakwalifikowało się 11 uczestników. Wyróżnienie zdobyła Maria Bajor uczennica z kl. III b, a do finału zakwalifikowała się Klaudia Rączak z kl. III c. I etap III Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z ortografią na co dzień” odbył się 8 listopada, a II – 13 stycznia. W obu etapach wzięło udział 5 uczestników z kl. II d i III b. Wyróżnienie w II etapie zdobyła Maria Bajor z kl. III b. Organizatorem konkursów jest Centrum Edukacji Humanistycznej LOGOS.

Szkolnymi organizatorami były A. Wesołowska i E. Żok