Szkoła pod strzechą

23 grudnia 2010

„Święty Mikołaj, jakiego nie znamy”

– edukacja  przez  zabawę i  zajęcia teatralno – plastyczne

7 grudnia 2010 r.  uczniowie naszej szkoły z klas I c i III b uczestniczyli  w lekcji muzealnej  w Skansenie w Ochli.

Dzieci  brały aktywny udział w spektaklu, który łączył działania artystyczne z elementami teatralnymi. Poznały postać św. Mikołaja, od którego tak naprawdę wywodzi się tradycja wzajemnego obdarowywania się prezentami.  Wszystkie otrzymały słodki upominek.

Lekcja w skansenie pokazała naszym dzieciom, że święta to nie tylko czas gorączki i zakupowego szaleństwa, ale przede wszystkim czas na kultywowanie tradycji i wspólne działanie w miłej świątecznej atmosferze.

Mikołajkową wycieczkę zorganizowały dla swoich podopiecznych wychowawczynie p. Teresa Czerniawska i p. Mirosława Mackiewicz. Towarzyszyła i pomagała nam bibliotekarka szkolna p. Anna Eckert.

[nggallery id=41]

Samorząd Uczniowski

Gazetka Szkolna

Matematyka bez granic

SOS Siatkarski Ośrodek Szkolny

Certyfikaty