Konkurs Piosenki Angielskiej „Singing is fun”

27 listopada 2010

Dnia 23.11.2010 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze odbył się Konkurs Piosenki Angielskiej „Singing is fun” organizowany przez Społeczną Szkołę Podstawową nr 1 z Zielonej Góry.  Celem spotkania muzycznego dla uczniów ze szkół podstawowych było nie tylko propagowanie języka angielskiego oraz piosenek w języku angielskim, ale także inspirowanie i rozwijanie zainteresowań muzycznych dzieci w wieku wczesnoszkolnym oraz kształcenie umiejętności posługiwania sie językiem angielskim w mowie. Uczestnicy konkursu byli oceniani według następujących kryteriów: poprawność językowa, muzykalność i poczucie rytmu, interpretacja wykonywanego utworu, wrażenie artystyczne oraz stopień trudności piosenki. Członkowie chóru Pana Bernarda Łyżwińskiego udali się wraz z opiekunami panią Karoliną Drobek i panią Martą Mużyło-Klocek, aby kibicować Zuzannie Grupie z klasy IV B, która reprezentowała naszą szkołę w tym konkursie.  Zuzia, przygotowywana przez pana Bernarda Łyżwińskiego, panią Karolinę Drobek, panią Martę Łyżwińską i panią Aleksandrę Rogińską zaśpiewała utwór „ Wouldn’t it be loverly” z musicalu My Fair Lady i zdobyła 2 miejsce wśród ponad 40 uczestników z różnych szkół w województwie. Gratulujemy sukcesu!