Ciekawa lekcja przyrody

26 września 2010

14 września uczniowie klasy IIIA i IIIC wyruszyli  na ścieżkę dydaktyczną do Gryżyńskiego Parku Krajobrazowego.

U bram Parku przywitał nas przyrodnik-pan Hieronim Wasielewski. Po zapoznaniu się z mapą ruszyliśmy w kierunku zachodnim, za znakami zielonego listka buka. Po drodze obserwowaliśmy między innymi ponad 120-letni bór sosnowy o skąpym runie; na wysokiej starej sośnie gniazdo kruka; w  wąwozie, którym schodziliśmy nad rzekę Gryżyński Potok sosny ze śladami dawnego żywicowania; na skarpie wąwozu chronioną ściśle paprotkę zwyczajną; natomiast przy ruinach pieca chlebowego, okazały egzemplarz bluszczu pospolitego wspinającego się po dębie za pomocą czepnych korzeni przybyszowych. Na polanie zrobiliśmy krótki odpoczynek, by móc dalej wspiąć się na stok rynny polodowcowej i ujrzeć zbocze z nasadzeniami modrzewia, buka, sosny i brzozy. Niektórym dzieciom udało się znaleźć grzyby,inne zbierały szyszki, liście i inne okazy przyrodnicze. Po kilkugodzinnej wędrówce zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

[nggallery id=7]

Samorząd Uczniowski

Gazetka Szkolna

Matematyka bez granic

SOS Siatkarski Ośrodek Szkolny

Certyfikaty